Cyroto Team

cywil@seznam.cz

Terénní půlmaraton kolem Hasištejna 2013

• Terénní půlmaraton kolem Hasištejna 2013

Hned týden po běhu na Mědník mě čekala další zkouška a to byl běh v podobě mého prvního půlmaratonu, 21.8km, navíc terénního s převýšením 601metrů. Startovalo se 27.4.2013 z areálu Prunéřovského koupaliště a na startu se navzdory nově vznikajícího závodu, vlastně to byl nultý ročník, postavila početná skupinka běžců z širokého okolí. Je vidět, že běžecká základna u nás na Kadaňsku je rozvinutá a připravená podpořit svou účastí nejen zavedené a " profláknuté " běhy. Trať lemovala hřebeny Podkrušnohoří v okolí hradu Hasištejn, takže byla hodně různorodá a pestrá. Především s častými stoupáními a klesáními, souběžně lemující koryta potoků a cesty po vrstevnicích. Zkrátka správná chuťovka pro milovníky běhů v přírodě. Přestože byla trať mnohem delší než předchozí běh na Mědník, běželo se mi výborně a závod mi prostě " sednul ". Původně jsem odhadoval svůj čas něco málo přes dvě hodiny...kdyby pod dvě, budu šťastný jako blecha. Nakonec jsem s časem 1:44:47 vybojoval krásné 15. místo v celkovém bodování a 7. místo ve své kategorii. Prostě paráda. I pro tentokrát si neodpustím obrovskou poklonu organizátorům závodu, trať byla pěkně značená, občerstvovací stanice pestrý, vybavený a v dostatečné míře. Jídlo po závodě a upomínkový diplom s časem byla třešnička na dortu. Díky organizátorům z  firmy ProCorde. Hezký závod. Terénní půlmaraton kolem Hasištejna si musím zase zaběhnout.